(044) 502-55-45  Пн - Пт з 900 до 1800
mts(050) ks(096) 426-45-45
mts(073)  

Рання діагностика супоросності свиноматок

узд

Ще зовсім недавно головними інструментами ветеринарного лікаря були його власні очі, руки і напрацьований досвід. Однак з кожним роком ветеринарна медицина України все більш і більш наближається до категорії точних наук. Неабиякою мірою цьому сприяє сучасне обладнання. Постійний розвиток нових технологій і впровадження їх у лікувальну практику виводять ветеринарію на якісно новий рівень

Ультразвукова діагностика стала невід'ємною частиною ветеринарної практики, як в клініках, так і на підприємствах тваринництва. Сучасні ультразвукові сканери компактні, надійні і доступні за ціною.

Застосування УЗД в свинарстві дозволяє виявляти супоросність свиней вже з 19 дня. Також ультразвук дозволяє визначити товщину шпику та м'ясні якості свиней. На сьогоднішній день, ультразвукове дослідження — ценайбільш безпечний і достовірний спосібдіагностики переважної більшості захворювань внутрішніх органів, таких як: печінка, нирки, підшлункова залоза, жовчний міхур, сечовий міхур, передміхурова залоза, матка, яєчники та ін.

Метод ультразвукової візуалізації незамінний для діагностики новоутворень черевної порожнини і заочеревинного простору, наявності вільної рідини в черевній і грудній порожнинах. УЗД для тварин успішно застосовується при визначенні вагітності, її патології, життєздатності плодів, а також для виявлення аномалій розвитку внутрішніх органів.

Зважаючи на важливість своєчасної діагностики, ТОВ «УКРВЕТ» особливу увагу приділяє впровадженню ультразвукового методу для діагностики супоросності і тільності, а також деяких захворювань сільськогосподарських тварин.

«Безсумнівно, така діагностична підтримка допомагає практично у всіх напрямках лікувальної роботи та вірно служить нашим лікарям у їх нелегкій праці за здоров'я тварин». Сучасна ветеринарна медицина вже немислима без застосування ультразвукового дослідження (УЗД). Це обумовлено, насамперед, його високою інформативністю і широким спектром діагностичних можливостей.

Метод ультразвукової діагностики заснований на властивостях п'езокристала генерувати звуковий сигнал дуже високої частоти. Цей сигнал подається в досліджувану порожнину (до об'єкта, який представляє інтерес для лікаря), відбивається від внутрішніх органів, знову надходить на датчик і передається на монітор (екран). Розглядаючи зображення на моніторі, лікар може встановити діагноз.

Всі органи мають різну щільність, що призводить до формування різних сигналів, які видно на моніторі. Завдяки цьому ефекту і стає можливим побачити те, що не доступно іншим методам діагностики. Найважливішою характеристикою УЗД є відсутність іонізуючої радіації, що дозволяє здійснювати багаторазові дослідження в короткі проміжки часу без шкоди для здоров'я тварин.

Це метод дозволяє побачити внутрішні структури органів і тканин, що практично неможливо при інших дослідженнях (наприклад, камені в жовчному міхурі, наявність пухлинних процесів всередині печінки, селезінки, камені в мисках нирок і т.д.).

Ще однією перевагою ультразвукової діагностики супоросності і тільності вважається швидкість роботи – досвідчений фахівець витрачає на тварину 1-3 хвилини, тоді як при мануальному, ректальном або візуальному способі може знадобитися 20 хвилин і навіть більше, якщо в господарстві немає кваліфікованого вмілого діагноста.


Те, що раніше лікар міг тільки намацати, за допомогою УЗД-сканера він може побачити, а значить, більш грамотно поставити діагноз і призначити правильне лікування.

До переваг приладів УЗД відносяться:

  • достовірність постановки діагнозу становить 99,9%;
  • можливість візуалізації плоду і визначення його розмірів;
  • можливість діагностики стану яєчників (наявність кісти);
  • можливість діагностики запалення матки.

Найважливіше у відтворенні здорове, високопродуктивне тварина, яка здатна привести на світ таке ж потомство. А для цього необхідний постійний контроль за здоров'ям і станом статевих органів.

І навіть якщо керівник господарства знає, що у нього хороші техніки і статистика показує запліднюваність по опоросу 80-90%, то це не означає, що УЗД-сканер не потрібен. Навпаки, він необхідний для повного контролю за станом стада. Купівля УЗД сканера – вигідне вкладення коштів, навіть за найбільш середніми розрахунками.

Раннє визначення поросності – важлива економічна складова роботи ферми.

Економічна ефективність УЗД у свинарстві:

  • Від однієї свиноматки можна відлучити 11 поросят за 180 днів.
  • Середня ціна поросяти в 28 днів - 450 грн.
  • 11 запланованих поросят коштуватимуть 4950 грн.
  • 1 день перегули обходиться: 4950 грн. / 180 сут. = 27,5 грн. / Добу.

Прямі втрати на добу від одного безплідного тваринного складають 27,5 грн.

Втрати від однієї безплідною свиноматки за один репродуктивний цикл становить: 21 день * 27,5 грн. . = 577,5 грн, де 21 день - середня тривалість статевого циклу свиноматки.

Ми рекомендуємо звертати особливу увагу на ефективність осіменіння свиноматок, в т.ч. на ранню діагностику виявлення поросності.


Skaner

Ветеренарний ультразвуковий апарат для свинарства MSU-1

Привабливий дизайн, вмонтована батарея та мобільність, що дозволяє зробити діагностування більш зручним та швидким. Покоління сканерів MSU оснащено новітніми технологіями, що забезпечує широкий вибір функцій і отримання чіткого контрастного зображення. Меню англійською мовою, простота в експлуатації. Вбудоване програмне забезпечення для зіставлення акушерського звіту для тварин (свині, вівці, собаки, кішки, кози і т.д.).

MSU 2S VET-500x500

MSU-2S ультразвуковий діагностичний сканер для ветеринарії

Вбудована система управління ARM7 для забезпечення найкращої якості зображення і управління в своєму класі

5.7 дюймів ЖК дисплей з високим дозволом, висока яскравість і контрастність, широкий кут огляду, зручний перегляд

 

TP-01-500x500

ТР-01 Ультразвуковий детектор супоросності для свиней, овець і кіз

Діагностичний прилад TP-01 дозволяє визначати вагітність свиней, овець та кіз за допомогою ультразвуку та світлового/звукового сигналу датчика. Прилад зручний при використанні в умовах з обмеженим простором та недостатнім освітленням.

UT-01-500x500

UT-01 Шпикомір, KAIXIN

Вимірювання товщини шпику у свиней проводиться за допомогою ультразвукового сигналу. Основний модуль приладу формує ультразвуковий сигнал, який випускається п'єзоелементом датчика. При контакті датчика з шкірою тварини ультразвуковий сигнал проникає вглиб тканин і відбивається від них.

Portable_ultrasound_scanners.pdf

Друк E-mail